Середа, 23.05.2018, 10:12
Вітаю Вас, Гість
Головна » Публікації » Конкурс

Проза "Шпотанки"
Шпотанки

Анничка щедро нагодувала тай напоїла майстрів, які будували в них ціле літо нову хату із гладко обтесаних дерев’яних протесів, що вони могли собі запросто дозволити, бо вуйко Юра був на той час лісником; й сама вже трохи п’яненька, бо частувала майстрів лютим самогоном, який най Бог простить гнала вчора в святу неділеньку після служби Божої, вхопила відра й метелем махнула на коровник здоїти свої красні коровки.
Як завше боса, як щораз – стежкою попри нашу хату, далі обабіч стайні, опісля – мало не одним кроком здужала горб Кєчірку, минула його, перекотилася через пліт, кинулася під коровку, й на колінах, а не зручно вмостившись на малий таборик, як інші ґаздині, серед поля, а не як другі – у загороді із добре запрученими воротами, щоби худобина бува не здуріла й не вирвалася галасвіта, взялася доїти, а далі дзюркотливо вицєпувати свою криворогу Ромашку при цьому наспівуючи щось веселе й жартівливе.
Надоїла два ген повні відра, перехрестила маржинку, сплакнула від свого щастя, якому аж сама заздрила й далася через сусідську присадибу із ще нескошеною по пояс травою, аби встигнути на ніч попрощатися зі своїми майстрами.
Глип і нема Аннички. А де ж бо. Впала. Поверховаті відра підняла верх голови, а далі стрімголов без жодного звуку шубовснула на себе й ментом скупалася у молочній зливі.
Отож бо: сьогодні знову нечемна дітвора наробила на стежці шпотанки. А люди звісно вкотре не подивуються: п’яна була. Так їй і треба. Бо де ж можна бути такою радою й у Бога щасливою.
Категорія: Конкурс | Додав: gluckforever (20.08.2013) | Автор: Люба-Параскевія Стринадюк
Переглядів: 455 | Коментарі: 1

Публікації інших авторів

художник
Погляд
"Любить..."
для кого мы создаем стереотипы?
Цей літній вечір
Сафо и Муза
Привілей
ТЕБЕНЕВИСТАЧАННЯ
Купальське
ІЛЮЗІЯ СПІЛКУВАННЯ …….

Всього коментарів: 1
1  
biggrin biggrin

Додавати коментарі та оцінювати матеріали можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]